Co zrobić żeby ten rok był inny niż wszystkie?
Jak powstrzymać falę otyłości?
Dlaczego większość postanowień noworocznych kończy się 7 stycznia?

Główne powody:
1. Postanowienia nie są realne – w czasie Sylwestra może ponieść człowieka fantazja: bo jest na urlopie nie pracuje, ma więcej czasu – przyjmuje, że tak będzie przez cały rok – postanawia np. biegać codziennie – nawet mu to wychodzi przez tydzień – ale urlop się kończy i wracają codzienne obowiązki – okazuje się ze cel jest niemożliwy do realizowania.
„Ludzie przeceniają to co są w stanie zrobić w przeciągu dnia a nie doceniają tego ile mogą wypracować w przeciągu 10 lat.”

2. Postanowienie nie jest oparte na Twoich wartościach. Są to bardziej kaprysy, zachcianki np. postanawiam, że będę cały rok poróżować a całe dotychczasowe życie siedziałam na kanapie, lub postanawiam, że zacznę się zdrowo odżywiać –bo wszyscy to robią – a nie jest to związane z wartością: poprawa zdrowia, kondycji, samopoczucia.

3. Brak weryfikacji – najpierw zaczynasz z wysokiej intensywności a potem ją zmniejszasz a powinno być odwrotnie. Zaczynasz od niskiego poziomu i zaczynasz się rozwijać i wzrastać krok po kroku. Jeżeli chcesz zacząć zdrowiej się odżywiać – to lepiej na początku wyeliminować dwa niezdrowe produkty i zacząć zjadać śniadanie – niż od razu porywać się na studiowanie dietetyki i robienie bardzo restrykcyjnej diety.

4. Brak powiązania z Twoim celem długoterminowym. Jeżeli nie jest Twoim celem długoterminowym poprawa jakości życia i bycie zdrowym i sprawnym emerytem, to nie zrealizujesz noworocznych postanowień dotyczących wprowadzenia np. regularnej aktywności fizycznej czy rezygnacji z palenia. Postanowienie noworoczne musi służyć czemuś co jest dla ciebie ważne.

5. Brak wsparcia ze strony bliskich, otoczenia. Zaczynasz chodzić na sztuki walki i słyszysz – no odwaliło babie. Brak wspierającego środowiska znacznie zmniejsza Twój potencjał. ( warto też podkreślić jak ważny jest Twój wewnętrzny dialog- bardzo często sami siebie bojkotujemy i podcinamy sobie skrzydła #autoempatia) Potrzebujesz poszukać osób które będą Cie wspierać, które będą Ciebie rozliczać z Twoich postępów, dzielić się z Tobą kolejnymi celami, przypominać w momencie słabości o tym co sobie obiecałaś/łeś 30 grudnia.